Slider

سرعت در ارائه خدمات

در این منطقه کلیه فرآیندهای شهرداری با حداکثر شرعت و دقت با استفاده از سیستم های مکانیزه انجام می شود.

اطلاعات بیشتر

مراحل تدفین

برای انجام امور کفن ودفن در شهر کرمان ابتدا باید گواهی فوت توسط پزشک بیمارستان مربوطه یا پزشکی قانونی صادر گردد .

اطلاعات بیشتر

حقوق شهروندی

با عنايت به دیدگاههای رهبر کبير انقلاب و بنيان گذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (قدس سرّه) ....

اطلاعات بیشتر

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرمان اعلام کرد:

از نصب سنگ قبر در ابعاد مغایر با استاندارد سازمان آرامستان‌ها جلوگیری می‌شود

 

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرمان گفت: آرامستان جدید با توجه به نوع ساخت آن و قبور پیش‌ساختۀ موجود، دارای قوانین و بخشنامه‌های جدیدی درخصوص نصب سنگ قبر است که مردم باید حتماً رعایت کنند.

به گزارش کرمان‌آنلاین، روح‌الله خواجویی افزود: درخصوص ابعاد سنگ قبر در آرامستان «بهشت کریمان»، نامۀ کتبی به اتحادیۀ سنگ‌تراشان شهر کرمان ارائه و هماهنگ شده که سنگ قبر فقط با ابعاد مصوب و اعلام‌شده، ساخته شود.

وی خاطرنشان کرد: طی تعهدی که هنگام فوت افراد، از بازماندگان گرفته می‌شود و نیز طبق موارد مطرح‌شده در بنرهای اطلاع‌رسانی در آرامستان، بایستی طبق استاندارد سازمان آرامستان‌های شهرداری کرمان، سنگ قبر به ابعاد 60 در 75 و با حداکثر ضخامت چهار سانتی‌متر بدون ابزار، تهیه و نصب شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرمان ادامه داد: همچنین از آنجا که در «بهشت کریمان»، سنگ‌فرش اجرا شده و شمارۀ قبور روی موزاییک زده شده است، به هیچ عنوان سنگ قبر نباید از این سنگ‌فرش بالاتر باشد. 

خواجویی افزود: هیچ سنگ قبری هم نباید به‌صورت عمودی نصب شود و همۀ سنگ قبرها بایستی به‌صورت افقی و با ابعاد استاندارد سازمان باشند؛ در غیر این صورت از نصب سنگ قبر جلوگیری می‌شود.

وی بیان کرد: همۀ سنگ‌های قبور باید یک اندازه و بدون برآمدگی و هم‌سطح سنگ‌فرش باشند و اگر افراد، برای سنگ قبر متوفی خود ابزار بزنند، چون ابزار داخل خاک می‌رود تا هم‌سطح قبور دیگر شود، درواقع هزینۀ بیهوده‌ای کرده‌اند.

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرمان با اشاره به اینکه این مسئله به دلیل ایمنی بیشتر در رفت‌و‌آمد بازماندگان اهل قبور است، یادآور شد: همچنین از آنجا که قبور دوطبقه هستند، سنگ قبر باید دو بخشی گذاشته شود که برای نفر دوم در قبر بالا مشکلی ایجاد نکند.

خواجویی بیان کرد: در مورد فضای سبز بالای قبور نیز به هیچ عنوان اجازۀ کاشت درخت داده نمی‌شود؛ افراد فقط در محل 30 سانتی‌متری بالای هر قبر و با هماهنگی سازمان می‌توانند درختچه بکارند.

وی با بیان اینکه در اطراف هر گلبرگ به اندازۀ کافی درخت کاشته شده، خاطرنشان کرد: از همۀ مردم می‌خواهیم به ابعاد اعلامی سنگ توسط سازمان و قواعد دیگر مانند کاشت درختچه توجه کنند، چراکه قطعاً از نصب سنگ قبر بدون رعایت استاندارد سازمان جلوگیری می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرمان افزود: البته ما در این زمینه به اتحادیۀ سنگ‌تراشان و سنگ‌فروشی‌های شهر کرمان هم ابعاد مصوب را ابلاغ کردیم، اما برخی افراد هزینه کرده و سنگ‌هایی با ابعاد و شکل مغایر با آنچه که اعلام شده، از دیگر شهرها می‌آورند که ممنوع است و هزینه‌کرد آنها هدر می‌رود.

خواجویی در پایان یادآور شد: نصب نیمکت، سایبان و نرده نیز در آرامستان «بهشت کریمان» ممنوع است.

گفتنی است، فاز اول آرامستان «بهشت کریمان» در گلبرگ 201، دارای 2800 قبر دو طبقه است که حدوداً ظرفیت 5600 دفن را دارد و در حال حاضر، پیمانکار گلبرگ 205 این آرامستان نیز در حال انجام کار است و گلبرگ‌ها با توجه به ردیف بودجۀ سازمان، احداث خواهند شد.

معرفی مدیرعامل

 

امیر حسین تویسرکانی

مدیر عامل سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری

 

حاضرین در سایت

ما 65 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ورود کاربران

Go to top