Slider

سرعت در ارائه خدمات

در این منطقه کلیه فرآیندهای شهرداری با حداکثر شرعت و دقت با استفاده از سیستم های مکانیزه انجام می شود.

اطلاعات بیشتر

مراحل تدفین

برای انجام امور کفن ودفن در شهر کرمان ابتدا باید گواهی فوت توسط پزشک بیمارستان مربوطه یا پزشکی قانونی صادر گردد .

اطلاعات بیشتر

حقوق شهروندی

با عنايت به دیدگاههای رهبر کبير انقلاب و بنيان گذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (قدس سرّه) ....

اطلاعات بیشتر

در آرامستان جدید و قدیم شهر کرمان؛

خرید و فروش قبور ممنوع است

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرمان گفت: خرید و فروش قبر، در آرامستان جدید «بهشت کریمان» و آرامستان قدیم، ممنوع است.

به گزارش کرمان‌آنلاین، روح‌الله خواجویی افزود: قبور دارای سند، فقط به افراد درجه یک شامل همسر، فرزند و والدین قابل واگذاری است.

وی با تأکید بر اینکه فروش قبور در هر دو آرامستان قدیم و جدید شهر کرمان ممنوع است، ادامه داد: با توجه به اینکه در سال‌های 90 تا 92 تعدادی قبر در آرامستان «بهشت کریمان» پیش‌فروش شده و هنوز گلبرگ‌های دیگر آماده نشده‌، پیش‌فروش قبر نداریم.

خواجویی همچنین بیان کرد: یک‌صد نفر اول فوت‌شده‌ها، به‌صورت رایگان در طبقۀ اول قبور در «بهشت کریمان» دفن شدند.

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرمان درخصوص غسالخانۀ جدید که در محل آرامستان «بهشت کریمان» ساخته ‌خواهد شد، گفت: کلنگ این غسالخانه زده شده و پیمانکار آن، کارگاه را تجهیز کرده و به‌زودی آغاز به‌کار می‌کند.

خواجویی به خدمات رفاهی این آرامستان نیز اشاره کرد و افزود: سرویس‌های بهداشتی سیار این آرامستان از ابتدای راه‌اندازی، ایجاد شد، اما درخصوص تأمین برق مشکل داشتیم که دو ژنراتور تهیه شد.

وی افزود: با پیگیری مدیران شهرداری، قرارداد انتقال برق منعقد و مشاور مشخص شد و پیمانکار به‌زودی کار را آغاز خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرمان ادامه داد: درخصوص تأمین آب این آرامستان هم با توجه به اینکه سطح آب نزدیک آرامستان پایین آمده، بهترین و نزدیک‌ترین مکانی که توسط کارشناسان آب منطقه‌ای مشخص شده، نزدیک بزرگراه است که چاه آن توسط همکاران سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در مرحلۀ حفاری است و پس از تکمیل کار، انتقال آب «غیرشرب» از این چاه به سمت آرامستان جدید انجام می‌شود.

خواجویی افزود: در حال حاضر، در «بهشت کریمان» مشکلی از لحاظ آب شرب وجود ندارد؛ منبع آب گذاشته شده و برای آبیاری درختان هم، دو منبع 25 مترمکعبی خریداری شده که در حال نصب است.

وی ادامه داد: آرامستان «بهشت کریمان» در فاز اول گلبرگ 201، تعداد 2800 قبر دوطبقه دارد که حدوداً 5600 ظرفیت دفن را شامل می‌شود، اما قبر طبقۀ دوم که به اقوام درجه یک متوفای قبر اول داده می‌شود، معمولاً خالی می‌ماند.

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرمان تأکید کرد: طبقۀ دوم هر قبر دوطبقه در آرامستان‌های قدیم و جدید، فقط به بازماندگان درجه یک واگذار می‌شود.

خواجویی درخصوص دفن در قبرستان قدیم هم گفت: در حال حاضر، فقط افرادی که از قبل دارای سند هستند و یا آرامگاه خانوادگی دارند، می‌توانند متوفیان خود را در آرامستان قبلی دفن کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر، پیمانکار گلبرگ 205 آرامستان «بهشت کریمان» در حال انجام کار است و با توجه به ردیف بودجه‌هایی که داریم، گلبرگ‌ها را احداث خواهیم کرد.

معرفی مدیرعامل

 

امیر حسین تویسرکانی

مدیر عامل سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری

 

حاضرین در سایت

ما 56 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ورود کاربران

Go to top