سرعت در ارائه خدمات

در این منطقه کلیه فرآیندهای شهرداری با حداکثر شرعت و دقت با استفاده از سیستم های مکانیزه انجام می شود.

اطلاعات بیشتر

مراحل تدفین

برای انجام امور کفن ودفن در شهر کرمان ابتدا باید گواهی فوت توسط پزشک بیمارستان مربوطه یا پزشکی قانونی صادر گردد .

اطلاعات بیشتر

حقوق شهروندی

با عنايت به دیدگاههای رهبر کبير انقلاب و بنيان گذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (قدس سرّه) ....

اطلاعات بیشتر

سرپرست سازمان آرامستان‌های شهرداری کرمان خبر داد:

راه‌اندازی اپلیکیشن «زیارت مجازی اموات» در کرمان

 

 

سرپرست سازمان آرامستان‌های شهرداری کرمان از راه‌اندازی اپلیکیشن «زیارت مجازی اموات» در کرمان خبر داد و گفت: برای راه‌اندازی این اپلیکیشن، باید طرح ممیزی در این محدوده تکمیل شود.

روح‌الله خواجویی این اقدام را برای خدمت‌رسانی به شهروندان و فراهم آوردن شرایط زیارت مجازی اموات دانست.

سرپرست سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری کرمان همچنین با اشاره به مزایده عمومی واگذاری محل دفن اموات در آرامستان فعلی کرمان گفت: در محدوده آرامستان فعلی شهر کرمان، هیچ‌گونه پیش‌فروش صورت قبر نداریم.

خواجویی در خصوص چگونگی واگذاری قبور در آرامستان کرمان در قالب مزایده بیان کرد: در آرامستان فعلی کرمان تعدادی قبور دوطبقه وجود دارد که قیمت آن‌ها براساس مجوز و قیمت کارشناسی که ازسوی کارشناسان محترم دادگستری تعیین شده، مبلغ ۳۰ میلیون تومان قیمت پایه است.

وی تعداد این قبور را ۸۰ عدد دانست و با بیان اینکه این تعداد محل دفن اموات در بوستان محرم، قطعه امام حسن علیه‌السلام واقع شده‌اند، افزود: در مزایده قبور، فقط سرپرستان خانوار می‌توانند شرکت کنند و پس از برنده‌شدن در مزایده نیز، حق خرید، فروش و یا واگذاری قبور را ندارند.

سرپرست سازمان آرامستان‌های شهرداری کرمان افزود: واگذاری این تعداد قبور، ارتباطی به روند فعلی دفن اموات در آرامستان فعلی شهر کرمان نداشته و مانند گذشته این امور انجام می‌شود. هزینه دفن اموات در اکثر نقاط این آرامستان نیز به قیمت مصوب سال ۹۹ بین یک تا دو میلیون تومان است.

خواجویی همچنین با اشاره به اینکه تجمع در مراسم تغسیل و تدفین اموات باعث شیوع ویروس کرونا می‌شود، از شهروندان خواست ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از حضور و تجمع در این‌گونه مراسم پرهیز کنند.

سرپرست سازمان آرامستان‌های شهرداری کرمان به استفاده از سالن غسل ویژه متوفیان‌ کرونا در باغ رضوان اشاره کرد و گفت: تغسیل و تدفین اموات کرونا، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دقت کامل امور شرعی، در سالن غسل ویژه انجام می‌شود.

خواجویی افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ سلامتی پرسنل سالن تطهیر که عهده‌دار امر واجب شرعی هستند و مانند کادر درمانی، در جبهه اول مقابله با کرونا به مردم خدمت می‌کنند، در اولویت قرار دارد؛ ضمن اینکه رفع دغدغه خانواده‌های عزادار نیز مورد تأکید است؛ بنابراین، سالن غسل ویژه‌ای در نظر گرفته شده و فوتی‌های کرونا در آن محل غسل داده می‌شوند.

وی ادامه داد: پس از انجام تطهیر و تکفین، پیکرها در چند مرحله ضدعفونی شده و محل تدفین نیز مطابق دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی، ضدعفونی و آماده می‌شود.

سرپرست سازمان آرامستان‌های شهرداری کرمان بیان کرد: تمام پرسنل نیز به لباس محافظ، ماسک مخصوص و دستکش مجهز هستند و پس از هر مورد تجهیز میت، البسه پرسنل و سالن تغسیل اموات کرونا، به‌طور کامل ضدعفونی می‌شود.

معرفی مدیرعامل

 

روح الله خواجویی

سرپرست سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری

 

حاضرین در سایت

ما 133 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

ورود کاربران

Go to top